\ \ \
 
     
 
 

ATVĒRTO (PUBLISKO) PASĀKUMU PROGRAMMA:


[DALĪBNIEKU PREZENTĀCIJAS] – 6.-7.maijs, 10.30-12.15

[LMS galerijā – 11. Novembra Krastmalā 35]
{ieeja brīva}

Ceturtdiena, 6. maijs, 10.30-12.15 – prezentācijas: atvērtā koda arhitektūra
-> Ievadlekcija: Dennis Kaspori – Open source architecture
-> Tau Ulv Lenskjold, Rune Huvendick Jensen & Nicolas Cederstrum – Digital Unitary Urbanism // Djordjije Kalezic & Nenad Radoja – self-generated urban processes // Peter Hudini – Aether Architecture // Pablo Miranda Carranza - Army of Clerks // Jonas Runberger & Daniel Norell – Krets // Nis Romer – OS and communal city space // John Hopkins - The Human Need for Open Source

Piektdiena, 7. maijs, 10.30-12.15 – prezentācijas: lokatīvie mediji/akustiskā šūntelpa
-> Ievadlekcija: Jonah Brucker-Cohen - Collective Use and Playful Interventions in Wireless Space
-> Sophea Lerner, Andrew Paterson - Signal Process and Locative Media Workshops at Pixelache // Usman Haque/PK-UK – Hardspace.Softspace // Simona /Pure Culture/LV - Riga This Week // Jason Harlan/US – Blogmapper // Vladan Joler/Serbia – Eastwood // Marius Watz /NO-DE – artists’ software // Niclas Nilsson, Marcus Ohrn/SE – mechatronics // Jurij Dobriakov/miglos_lab/Klaipeda/LT – surfaces netlabel // Vygandas Simbelis/LT – Intro // Pierre-Henri Ramboz/FR // Sara Kolster/NL // Voldemars Johansons, Davis Bojars/LV


[ATVĒRTĀ KODA ARHITEKTŪRAS UN SKAŅAS RADOŠĀS DARBNĪCAS] – 6.-7.maijs, 12.30-18.00

[LMS galerijā – 11. Novembra Krastmalā 35]
{dalībniekiem}
!dalībniekiem no Latvijas pieteikšanās darbnīcām līdz 30. aprīlim, sūtot e-pastu uz rixc[at]rixc.lv

Ceturtdiena, 6. maijs, 12.30-18.00 - radošās darbnīcas:
[skaņa] 12.30-14.30 Atvērtā koda audio programmas – brīvas programmas brīvai skaņai. Vadītājs Dereks Holzers (ASV/Nīderlande)

[arhitektūra+lokatīvie mediji] 12.30-14.30 Atvērtā koda urbānisms. Diskusiju-radošās darbnīcas vada Deniss Kaspori (Nīderlande) un Marks Tuters (Kanāda/Latvija), piedalās Kārlis Kalniņš (Kanāda/Latvija), Džo Volša (Lielbritānija), Džonahs Brukers-Kohens (Īrija).

[arhitektūra] 15.30-18.00 Urbānās informācijas tirgus. Atvērtā koda arhitektūras radošās darbnīcas vada Deniss Kaspori.

Piektdiena, 7. maijs, 12.30-18.00 – radošās darbnīcas:
[skaņa] ixi-programmatūra mūzikas interfeisu veidošanai. Vadītājs Tors Magnusons (Islande)


[MEDIJU TELPAS PROGRAMMA] – 5. maijs – 7.maijs, 20.00-22.00

[RIXC Mediju telpā – 11. Novembra Krastmalā 35]
{radošo darbnīcu dalībniekiem – ieeja brīva, ar flaieri 1 Ls, bez flaiera 2 Ls}

Trešdiena, 5. maijs, 20.00-22.00 - MEDIA LOUNGE-01
-> HIPHOPA ZAPTE / HIPHOP JAM:

DJs AG & Raitis, DJ Monsta, DJ Krii/Riga Scratch Posse, VJ MR/F5/video, Roberts Gobzins, MC's BIG NAME & BLACK BULLET/Daba/Ventspils, Nils Ile/percussions, RITMINJSH/repotāji

Ceturtdiena, 6. maijs, 20.00-22.00 - MEDIA LOUNGE-02
-> SPACE’N RADIO NOIZE:

r a d i o q u a l i a/NZ - listening_stations v0.3: langmuir waves”, Gintas K/LT - Set Early, Clausthome/LV, DidouPH aka Pierre-Henri Ramboz/FR, Derek Holzer/NL, Voldemars Johansons/LV

Piektdiena, 7. maijs, 20.00-22.00 - MEDIA LOUNGE-03
-> ELECTRONIQUE CHILL-OUT:

Gonzo, Geneva un Macrome/LV, DABA/Ventspils, LV, RutRut/LT, Kolka Music/LV


[ATVĒRTĀ KODA DIENA] - Sestdiena , 8. maijs, no pl. 12.00-19.00

[RIXC Mediju telpā – 11. Novembra Krastmalā 35]
{atvērto durvju diena} {ieeja brīva}

12.00-12.40 - TĪKLA KOPTELPA – Armīna Medoša lekcija - pētījums par brīvajiem bezvadu tīkliem

12.40-14.40 - [1. diskusija]: ATVĒRTĀ KODA POLITIKA UN VALODA
-> 1. daļa: Brīvo programmatūras un atvērtā koda koncepcija. Dalībnieki: Maikls Konors – atvērtā koda kustība/DIVE projekts // Bens Rasels, Kārlis Kalniņš – atvērtā koda koncepcijas // Pēteris Krišjānis/LAKA (Latvijas Atvērtā koda asociācija) - atvērtā koda iniciatīvas, projekti un politika Latvijā.
-> 2. daļa: Brīvās programmatūras un atvērtā koda prakse: > akustiskā telpa: Tors Magnusons, Adams Haide, Dereks Holzers > urbānā telpa: Deniss Kaspori, Džo Volša, Džonahs Brukers-Kohens, Katerīne Morivaki


15.00-16.45 - RADOŠĀS DARBNĪCAS / paralēli piecās vietās/

{visas radošās darbnīcas atvērtas publikai} {ieeja brīva}

[01: Konferenču zālē > brīvie tīkli]
15.00-16.45 – Kā top Brīvie bezvadu tīkli (vadītājs – Armīns Medošs un Džio D’Andželo) {darbnīca vietējai auditorijai - angļu valodā}


[02: galerijā > atvērtais kods]
15.00-16.45 – [w011] Valoda un tulkošana atvērtā koda vidēs (vadītājs Pēteris Krišjānis/LAKA) {darbnīca latviešu valodā}

[03: pilsētā > lokatīvie mediji]
15.00-16.45 – PML: psihoģeogrāfiska marķēšanas valoda: pastaiga un radošā darbnīca (vadītājs - Vilfrieds Hodžebeks)

[04: RIXC Mediju telpā > atvērtais kods/akustiskā telpa]
15.00-16.45 – Reāllaika video manipulācijas ar FreeJ // dyne:bolic - instrumenti multimediju producēšanai (vadītājs - Jaromil);

[05: galerijā > atvērtais kods)
15.00-16.45 – Atvērtie arhīvi un publicēšana (vadītāji: Aleksandars Erkalovics – tam-tam, Tomaks Kaulmans – atvērto arhīvu iniciatīvas projekti)

17.00-18.30 - [2. diskusija]: BRĪVĪBAS LICENCE
-> tuvojoties no autortiesībām brīvai kultūrai: morālās un likumiskās autortiesības / licences brīva, publiski pieejama mediju satura nodrošināšanai / (intelektuālā) īpašuma (virtuālās) robežas digitālo politisko tiesību menedžmenta nākotnes scenārijos (moderators: Armīns Medošs). Piedalās: Tomakss Kaulmans – par brīvajām licencēm // Zeļko Blāče – par „creative commons” licences ieviešanu Horvātijā, Adams Haide – Atvērtais kods raidošajiem medijiem, Džoanna Ričardsone, Florians Šnaiders - Border 04 projekts, Atis Gailis - Freedom.LV

No 21.00 – Noslēguma pārtija klubā AURA